Portfolio
35 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
35
assets in view
Stake NAV
689.26M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
72.73M SAR
from transactions
Capital Gain
+847.7%
616.53M SAR
Gain
›TYPEReal Estate27467.26M SAR67.8%+559.5%
67.8%
›BUCKETInvestment21288.51M SAR61.7%+307.2%
61.7%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR67.4%+241.0%
67.4%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›CLASSSAPO RE - Global994.10M SAR32.6%+580.1%
32.6%
›SUBShopping Mall247.29M SAR50.3%—
50.3%
›SUBApartment434.56M SAR36.7%+410.2%
36.7%
›BUCKETPrivate6178.75M SAR38.3%—
38.3%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR87.7%—
87.7%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global221.95M SAR12.3%—
12.3%
›TYPEBusiness8222.00M SAR32.2%+11734.2%
32.2%
›BUCKETInvestment8222.00M SAR100.0%+11734.2%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR64.2%+7496.3%
64.2%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSLegacy779.50M SAR35.8%—
35.8%
›SUBIndustrial & Manufacturing477.50M SAR97.5%—
97.5%
›SUBPartnerships and Operational12.00M SAR2.5%—
2.5%
›SUBFamily Business20 SAR0.0%—
0.0%