Portfolio
31 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
31
assets in view
Stake NAV
503.01M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
65.98M SAR
from transactions
Capital Gain
+662.4%
437.03M SAR
Gain
›TYPEReal Estate23281.01M SAR55.9%+338.4%
55.9%
›BUCKETInvestment20281.01M SAR100.0%+338.4%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR69.2%+241.0%
69.2%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›CLASSSAPO RE - Global886.60M SAR30.8%+1122.8%
30.8%
›SUBShopping Mall247.29M SAR54.6%—
54.6%
›SUBApartment327.06M SAR31.2%+135182.5%
31.2%
›BUCKETRelatives30 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness8222.00M SAR44.1%+11734.2%
44.1%
›BUCKETInvestment8222.00M SAR100.0%+11734.2%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR64.2%+7496.3%
64.2%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSLegacy779.50M SAR35.8%—
35.8%
›SUBIndustrial & Manufacturing477.50M SAR97.5%—
97.5%
›SUBPartnerships and Operational12.00M SAR2.5%—
2.5%
›SUBFamily Business20 SAR0.0%—
0.0%