Portfolio
30 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
30
assets in view
Stake NAV
455.80M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+699.4%
398.78M SAR
Gain
›TYPEReal Estate30455.80M SAR100.0%+699.4%
100.0%
›BUCKETPrivate11221.39M SAR48.6%—
48.6%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR70.8%—
70.8%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR29.2%—
29.2%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—
›BUCKETInvestment12194.41M SAR42.7%+241.0%
42.7%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR100.0%+241.0%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›BUCKETRelatives740.00M SAR8.8%—
8.8%
›CLASSPrivate RE - Global440.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBApartment10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%