Portfolio
24 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
24
assets in view
Stake NAV
403.21M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+607.1%
346.19M SAR
Gain
›TYPEReal Estate19351.21M SAR87.1%+515.9%
87.1%
›BUCKETInvestment12194.41M SAR55.4%+241.0%
55.4%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR100.0%+241.0%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›BUCKETPrivate4156.80M SAR44.6%—
44.6%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETRelatives30 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness552.00M SAR12.9%—
12.9%
›BUCKETInvestment552.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy552.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing250.00M SAR96.2%—
96.2%
›SUBPartnerships and Operational12.00M SAR3.8%—
3.8%
›SUBFamily Business20 SAR0.0%—
0.0%