Portfolio
18 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
18
assets in view
Stake NAV
253.91M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
63.77M SAR
from transactions
Capital Gain
+298.2%
190.14M SAR
Gain
›TYPEReal Estate13201.91M SAR79.5%+216.6%
79.5%
›BUCKETInvestment13201.91M SAR100.0%+216.6%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR96.3%+241.0%
96.3%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›CLASSSAPO RE - Global17.50M SAR3.7%+11.1%
3.7%
›SUBApartment17.50M SAR100.0%+11.1%
100.0%
›TYPEBusiness552.00M SAR20.5%—
20.5%
›BUCKETInvestment552.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy552.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing250.00M SAR96.2%—
96.2%
›SUBPartnerships and Operational12.00M SAR3.8%—
3.8%
›SUBFamily Business20 SAR0.0%—
0.0%