Portfolio
23 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
23
assets in view
Stake NAV
361.20M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
101.29M SAR
from transactions
Capital Gain
+256.6%
259.91M SAR
Gain
›TYPEReal Estate17299.20M SAR82.8%+195.4%
82.8%
›BUCKETInvestment17299.20M SAR100.0%+195.4%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA12194.41M SAR65.0%+241.0%
65.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR30.9%+500.0%
30.9%
›SUBVilla555.00M SAR28.3%+430.7%
28.3%
›SUBOffice Building238.56M SAR19.8%+10.8%
19.8%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.3%+3584.7%
19.3%
›SUBApartment23.35M SAR1.7%+299.6%
1.7%
›CLASSSAPO RE - Global5104.79M SAR35.0%+136.7%
35.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR47.7%+33.3%
47.7%
›SUBShopping Mall247.29M SAR45.1%—
45.1%
›SUBApartment17.50M SAR7.2%+11.1%
7.2%
›TYPEBusiness662.00M SAR17.2%—
17.2%
›BUCKETInvestment662.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy662.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing360.00M SAR96.8%—
96.8%
›SUBPartnerships and Operational12.00M SAR3.2%—
3.2%
›SUBFamily Business20 SAR0.0%—
0.0%