Portfolio
16 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
16
assets in view
Stake NAV
393.87M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
58.90M SAR
from transactions
Capital Gain
+568.7%
334.97M SAR
Gain
›TYPEReal Estate15251.37M SAR63.8%+340.8%
63.8%
›BUCKETInvestment10189.41M SAR75.4%+232.2%
75.4%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›BUCKETRelatives340.00M SAR15.9%—
15.9%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate221.95M SAR8.7%—
8.7%
›CLASSPrivate RE - Global221.95M SAR100.0%—
100.0%
›TYPEBusiness1142.50M SAR36.2%+7496.3%
36.2%
›BUCKETInvestment1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%