Portfolio
19 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
19
assets in view
Stake NAV
279.00M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+389.3%
221.98M SAR
Gain
›TYPEReal Estate16249.00M SAR89.2%+336.7%
89.2%
›BUCKETInvestment10189.41M SAR76.1%+232.2%
76.1%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›BUCKETPrivate659.59M SAR23.9%—
23.9%
›CLASSPrivate RE - Global659.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment659.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
32.8%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
25.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
11.1%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.9%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
10.1%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
9.4%
—
›TYPEBusiness330.00M SAR10.8%—
10.8%
›BUCKETInvestment330.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy330.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing330.00M SAR100.0%—
100.0%