Portfolio
20 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
20
assets in view
Stake NAV
384.81M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
72.73M SAR
from transactions
Capital Gain
+429.1%
312.08M SAR
Gain
›TYPEReal Estate17236.22M SAR61.4%+233.4%
61.4%
›BUCKETInvestment17236.22M SAR100.0%+233.4%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR80.2%+232.2%
80.2%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global746.81M SAR19.8%+238.3%
19.8%
›SUBApartment434.56M SAR73.8%+410.2%
73.8%
›TYPEBusiness3148.59M SAR38.6%+7820.8%
38.6%
›BUCKETInvestment3148.59M SAR100.0%+7820.8%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR100.0%+7820.8%
100.0%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%