Portfolio

28 assets · NAV from latest valuations.

Holdings
28
assets in view
Stake NAV
437.30M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+666.9%
380.28M SAR

Drill-down

2 types
Gain
TYPEReal Estate
22
391.21M SAR
89.5%
+586.1%
BUCKETInvestment
11
189.41M SAR
48.4%
+232.2%
BUCKETPrivate
5
161.80M SAR
41.4%
CLASSPrivate RE - KSA
4
156.80M SAR
96.9%
CLASSPrivate RE - Global
1
5.00M SAR
3.1%
SUBApartment
1
5.00M SAR
100.0%
BUCKETRelatives
6
40.00M SAR
10.2%
CLASSPrivate RE - Global
3
40.00M SAR
100.0%
SUBLand Plot
1
40.00M SAR
100.0%
SUBVilla
1
0 SAR
0.0%
SUBOffice Building
1
0 SAR
0.0%
CLASSPrivate RE - KSA
3
0 SAR
0.0%
TYPEBusiness
6
46.09M SAR
10.5%
BUCKETInvestment
6
46.09M SAR
100.0%
CLASSLegacy
4
40.00M SAR
86.8%
CLASSInvestment Fund
2
6.09M SAR
13.2%
SUBPrivate Equity Fund
1
6.09M SAR
100.0%
SUBCo-Investment Fund
1
0 SAR
0.0%