Portfolio
26 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
26
assets in view
Stake NAV
372.79M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
94.54M SAR
from transactions
Capital Gain
+294.3%
278.25M SAR
Gain
›TYPEReal Estate20326.70M SAR87.6%+245.6%
87.6%
›BUCKETInvestment14286.70M SAR87.8%+203.3%
87.8%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR66.1%+232.2%
66.1%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global497.29M SAR33.9%+159.3%
33.9%
›SUBLand Plot250.00M SAR51.4%+33.3%
51.4%
›SUBShopping Mall247.29M SAR48.6%—
48.6%
›BUCKETRelatives640.00M SAR12.2%—
12.2%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness646.09M SAR12.4%—
12.4%
›BUCKETInvestment646.09M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy440.00M SAR86.8%—
86.8%
›SUBIndustrial & Manufacturing440.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSInvestment Fund26.09M SAR13.2%—
13.2%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR100.0%—
100.0%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%