Portfolio
35 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
35
assets in view
Stake NAV
638.70M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
65.98M SAR
from transactions
Capital Gain
+868.0%
572.72M SAR
Gain
›TYPEReal Estate28450.11M SAR70.5%+602.2%
70.5%
›BUCKETInvestment17228.72M SAR50.8%+256.8%
50.8%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR82.8%+232.2%
82.8%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global739.31M SAR17.2%+455.0%
17.2%
›SUBApartment327.06M SAR68.8%+135182.5%
68.8%
›SUBVilla312.25M SAR31.2%+73.5%
31.2%
›SUBLand Plot10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate11221.39M SAR49.2%—
49.2%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR70.8%—
70.8%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR29.2%—
29.2%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—
›TYPEBusiness7188.59M SAR29.5%+9953.1%
29.5%
›BUCKETInvestment7188.59M SAR100.0%+9953.1%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR78.8%+7820.8%
78.8%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSLegacy440.00M SAR21.2%—
21.2%
›SUBIndustrial & Manufacturing440.00M SAR100.0%—
100.0%