Portfolio
39 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
39
assets in view
Stake NAV
749.61M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
103.50M SAR
from transactions
Capital Gain
+624.3%
646.12M SAR
Gain
›TYPEReal Estate34535.11M SAR71.4%+426.6%
71.4%
›BUCKETInvestment18278.72M SAR52.1%+174.3%
52.1%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR68.0%+232.2%
68.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global889.31M SAR32.0%+100.2%
32.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR56.0%+33.3%
56.0%
›SUBApartment327.06M SAR30.3%+135182.5%
30.3%
›BUCKETPrivate10216.39M SAR40.4%—
40.4%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR72.5%—
72.5%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global659.59M SAR27.5%—
27.5%
›SUBApartment659.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
32.8%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
25.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
11.1%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.9%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
10.1%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
9.4%
—
›BUCKETRelatives640.00M SAR7.5%—
7.5%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness3162.50M SAR21.7%+8562.5%
21.7%
›BUCKETInvestment3162.50M SAR100.0%+8562.5%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR87.7%+7496.3%
87.7%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR12.3%—
12.3%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%
›TYPECash & Cash Equivalents252.00M SAR6.9%—
6.9%