Portfolio
39 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
39
assets in view
Stake NAV
707.11M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
72.73M SAR
from transactions
Capital Gain
+872.2%
634.38M SAR
Gain
›TYPEReal Estate34492.61M SAR69.7%+595.2%
69.7%
›BUCKETInvestment18236.22M SAR48.0%+233.4%
48.0%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR80.2%+232.2%
80.2%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global846.81M SAR19.8%+238.3%
19.8%
›SUBApartment434.56M SAR73.8%+410.2%
73.8%
›SUBVilla312.25M SAR26.2%+73.5%
26.2%
›SUBLand Plot10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate10216.39M SAR43.9%—
43.9%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR72.5%—
72.5%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global659.59M SAR27.5%—
27.5%
›SUBApartment659.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
32.8%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
25.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
11.1%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.9%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
10.1%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
9.4%
—
›BUCKETRelatives640.00M SAR8.1%—
8.1%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness3162.50M SAR23.0%+8562.5%
23.0%
›BUCKETInvestment3162.50M SAR100.0%+8562.5%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR87.7%+7496.3%
87.7%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR12.3%—
12.3%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%
›TYPECash & Cash Equivalents252.00M SAR7.4%—
7.4%