Portfolio
23 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
23
assets in view
Stake NAV
293.31M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
64.10M SAR
from transactions
Capital Gain
+357.6%
229.21M SAR
Gain
›TYPEReal Estate23293.31M SAR100.0%+357.6%
100.0%
›BUCKETInvestment16228.72M SAR78.0%+256.8%
78.0%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR82.8%+232.2%
82.8%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global639.31M SAR17.2%+455.0%
17.2%
›SUBApartment327.06M SAR68.8%+135182.5%
68.8%
›BUCKETPrivate764.59M SAR22.0%—
22.0%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—