Portfolio
19 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
19
assets in view
Stake NAV
289.00M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+406.8%
231.98M SAR
Gain
›TYPEReal Estate19289.00M SAR100.0%+406.8%
100.0%
›BUCKETInvestment10189.41M SAR65.5%+232.2%
65.5%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›BUCKETPrivate659.59M SAR20.6%—
20.6%
›CLASSPrivate RE - Global659.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment659.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
32.8%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
25.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
11.1%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.9%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
10.1%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
9.4%
—
›BUCKETRelatives340.00M SAR13.8%—
13.8%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%