Portfolio
23 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
23
assets in view
Stake NAV
359.99M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
53.23M SAR
from transactions
Capital Gain
+576.3%
306.76M SAR
Gain
›TYPEReal Estate19201.40M SAR55.9%+292.2%
55.9%
›BUCKETInvestment996.81M SAR48.1%+88.5%
48.1%
›CLASSSAPO RE - Global996.81M SAR100.0%+88.5%
100.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR51.6%+33.3%
51.6%
›SUBApartment434.56M SAR35.7%+410.2%
35.7%
›BUCKETPrivate764.59M SAR32.1%—
32.1%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—
›BUCKETRelatives340.00M SAR19.9%—
19.9%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness4158.59M SAR44.1%+8353.9%
44.1%
›BUCKETInvestment4158.59M SAR100.0%+8353.9%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR93.7%+7820.8%
93.7%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSLegacy110.00M SAR6.3%—
6.3%
›SUBIndustrial & Manufacturing110.00M SAR100.0%—
100.0%