Portfolio
20 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
20
assets in view
Stake NAV
371.19M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
53.23M SAR
from transactions
Capital Gain
+597.3%
317.96M SAR
Gain
›TYPEReal Estate17208.69M SAR56.2%+306.4%
56.2%
›BUCKETInvestment10144.10M SAR69.0%+180.6%
69.0%
›CLASSSAPO RE - Global10144.10M SAR100.0%+180.6%
100.0%
›SUBLand Plot150.00M SAR34.7%+33.3%
34.7%
›SUBShopping Mall247.29M SAR32.8%—
32.8%
›SUBApartment434.56M SAR24.0%+410.2%
24.0%
›BUCKETPrivate764.59M SAR31.0%—
31.0%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—
›TYPEBusiness3162.50M SAR43.8%+8562.5%
43.8%
›BUCKETInvestment3162.50M SAR100.0%+8562.5%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR87.7%+7496.3%
87.7%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR12.3%—
12.3%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%