Portfolio
26 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
26
assets in view
Stake NAV
417.27M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
53.23M SAR
from transactions
Capital Gain
+683.9%
364.04M SAR
Gain
›TYPEReal Estate21248.69M SAR59.6%+384.3%
59.6%
›BUCKETInvestment11144.10M SAR57.9%+180.6%
57.9%
›CLASSSAPO RE - Global11144.10M SAR100.0%+180.6%
100.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR34.7%+33.3%
34.7%
›SUBShopping Mall247.29M SAR32.8%—
32.8%
›SUBApartment434.56M SAR24.0%+410.2%
24.0%
›BUCKETPrivate764.59M SAR26.0%—
26.0%
›CLASSPrivate RE - Global764.59M SAR100.0%—
100.0%
›SUBApartment764.59M SAR100.0%—
100.0%
·London Flat - 46· United Kingdom
—
19.53M SAR
30.2%
—
·Shoreline 8 - 905 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
15.31M SAR
23.7%
—
·Shoreline 8 - 906 (Palm Jumeirah)· United Arab Emirates
—
6.64M SAR
10.3%
—
·London Flat - 25· United Kingdom
—
6.49M SAR
10.0%
—
·London Flat - 26· United Kingdom
—
6.04M SAR
9.4%
—
·London Flat - 15· United Kingdom
—
5.58M SAR
8.6%
—
·Nile Apartment· Egypt
—
5.00M SAR
7.7%
—
›BUCKETRelatives340.00M SAR16.1%—
16.1%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness5168.59M SAR40.4%+8887.0%
40.4%
›BUCKETInvestment5168.59M SAR100.0%+8887.0%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR88.1%+7820.8%
88.1%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR11.9%—
11.9%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%