Portfolio
18 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
18
assets in view
Stake NAV
273.61M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
51.35M SAR
from transactions
Capital Gain
+432.8%
222.26M SAR
Gain
›TYPEReal Estate16253.61M SAR92.7%+393.8%
92.7%
›BUCKETPrivate4156.80M SAR61.8%—
61.8%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETInvestment996.81M SAR38.2%+88.5%
38.2%
›CLASSSAPO RE - Global996.81M SAR100.0%+88.5%
100.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR51.6%+33.3%
51.6%
›SUBApartment434.56M SAR35.7%+410.2%
35.7%
›BUCKETRelatives30 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - KSA30 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness220.00M SAR7.3%—
7.3%
›BUCKETInvestment220.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%