Portfolio
21 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
21
assets in view
Stake NAV
316.22M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
108.37M SAR
from transactions
Capital Gain
+191.8%
207.85M SAR
Gain
›TYPEReal Estate18286.22M SAR90.5%+164.1%
90.5%
›BUCKETInvestment18286.22M SAR100.0%+164.1%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR66.2%+232.2%
66.2%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global896.81M SAR33.8%+88.5%
33.8%
›SUBLand Plot150.00M SAR51.6%+33.3%
51.6%
›SUBApartment434.56M SAR35.7%+410.2%
35.7%
›TYPEBusiness330.00M SAR9.5%—
9.5%
›BUCKETInvestment330.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy330.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing330.00M SAR100.0%—
100.0%