Portfolio
22 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
22
assets in view
Stake NAV
407.31M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
65.98M SAR
from transactions
Capital Gain
+517.3%
341.33M SAR
Gain
›TYPEReal Estate16228.72M SAR56.2%+256.8%
56.2%
›BUCKETInvestment16228.72M SAR100.0%+256.8%
100.0%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR82.8%+232.2%
82.8%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global639.31M SAR17.2%+455.0%
17.2%
›SUBApartment327.06M SAR68.8%+135182.5%
68.8%
›TYPEBusiness6178.59M SAR43.8%+9420.0%
43.8%
›BUCKETInvestment6178.59M SAR100.0%+9420.0%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR83.2%+7820.8%
83.2%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSLegacy330.00M SAR16.8%—
16.8%
›SUBIndustrial & Manufacturing330.00M SAR100.0%—
100.0%