Portfolio
15 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
15
assets in view
Stake NAV
249.41M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+337.4%
192.39M SAR
Gain
›TYPEReal Estate13229.41M SAR92.0%+302.3%
92.0%
›BUCKETInvestment10189.41M SAR82.6%+232.2%
82.6%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›BUCKETRelatives340.00M SAR17.4%—
17.4%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›TYPEBusiness220.00M SAR8.0%—
8.0%
›BUCKETInvestment220.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%