Portfolio
17 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
17
assets in view
Stake NAV
398.87M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
58.90M SAR
from transactions
Capital Gain
+577.2%
339.97M SAR
Gain
›TYPEReal Estate16256.37M SAR64.3%+349.6%
64.3%
›BUCKETInvestment10189.41M SAR73.9%+232.2%
73.9%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›BUCKETRelatives340.00M SAR15.6%—
15.6%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate326.95M SAR10.5%—
10.5%
›CLASSPrivate RE - Global326.95M SAR100.0%—
100.0%
›TYPEBusiness1142.50M SAR35.7%+7496.3%
35.7%
›BUCKETInvestment1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›CLASSInvestment Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR100.0%+7496.3%
100.0%