Portfolio

38 assets · NAV from latest valuations.

Holdings
38
assets in view
Stake NAV
716.76M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
72.73M SAR
from transactions
Capital Gain
+885.5%
644.03M SAR

Drill-down

3 types
Gain
TYPEReal Estate
33
502.26M SAR
70.1%
+608.9%
BUCKETInvestment
20
283.51M SAR
56.4%
+300.1%
CLASSSAPO RE - KSA
10
189.41M SAR
66.8%
+232.2%
CLASSSAPO RE - Global
10
94.10M SAR
33.2%
+580.1%
BUCKETPrivate
6
178.75M SAR
35.6%
BUCKETRelatives
7
40.00M SAR
8.0%
CLASSPrivate RE - Global
4
40.00M SAR
100.0%
SUBLand Plot
1
40.00M SAR
100.0%
SUBVilla
1
0 SAR
0.0%
SUBApartment
1
0 SAR
0.0%
SUBOffice Building
1
0 SAR
0.0%
CLASSPrivate RE - KSA
3
0 SAR
0.0%
TYPEBusiness
3
162.50M SAR
22.7%
+8562.5%
BUCKETInvestment
3
162.50M SAR
100.0%
+8562.5%
CLASSInvestment Fund
1
142.50M SAR
87.7%
+7496.3%
SUBHedge Fund
1
142.50M SAR
100.0%
+7496.3%
CLASSLegacy
2
20.00M SAR
12.3%
TYPECash & Cash Equivalents
2
52.00M SAR
7.3%