Portfolio
22 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
22
assets in view
Stake NAV
397.30M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
57.02M SAR
from transactions
Capital Gain
+596.8%
340.28M SAR
Gain
›TYPEReal Estate16351.21M SAR88.4%+515.9%
88.4%
›BUCKETInvestment11189.41M SAR53.9%+232.2%
53.9%
›CLASSSAPO RE - KSA10189.41M SAR100.0%+232.2%
100.0%
›SUBMixed-Use Development160.00M SAR31.7%+500.0%
31.7%
›SUBVilla350.00M SAR26.4%+382.4%
26.4%
›SUBOffice Building238.56M SAR20.4%+10.8%
20.4%
›SUBLand Plot237.50M SAR19.8%+3584.7%
19.8%
›SUBApartment23.35M SAR1.8%+299.6%
1.8%
›CLASSSAPO RE - Global10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBLand Plot10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate5161.80M SAR46.1%—
46.1%
›CLASSPrivate RE - KSA4156.80M SAR96.9%—
96.9%
›SUBLand Plot186.80M SAR55.4%—
55.4%
›SUBVilla270.00M SAR44.6%—
44.6%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSPrivate RE - Global15.00M SAR3.1%—
3.1%
›SUBApartment15.00M SAR100.0%—
100.0%
›TYPEBusiness646.09M SAR11.6%—
11.6%
›BUCKETInvestment646.09M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSLegacy440.00M SAR86.8%—
86.8%
›SUBIndustrial & Manufacturing440.00M SAR100.0%—
100.0%
›CLASSInvestment Fund26.09M SAR13.2%—
13.2%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR100.0%—
100.0%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%