Portfolio
22 assets · NAV from latest valuations.
Holdings
22
assets in view
Stake NAV
379.64M SAR
ownership-adjusted
Cost Basis
53.23M SAR
from transactions
Capital Gain
+613.2%
326.41M SAR
Gain
›TYPEReal Estate17211.05M SAR55.6%+311.0%
55.6%
›BUCKETInvestment11144.10M SAR68.3%+180.6%
68.3%
›CLASSSAPO RE - Global11144.10M SAR100.0%+180.6%
100.0%
›SUBLand Plot250.00M SAR34.7%+33.3%
34.7%
›SUBShopping Mall247.29M SAR32.8%—
32.8%
›SUBApartment434.56M SAR24.0%+410.2%
24.0%
›BUCKETRelatives340.00M SAR19.0%—
19.0%
›CLASSPrivate RE - Global340.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBLand Plot140.00M SAR100.0%—
100.0%
›SUBVilla10 SAR0.0%—
0.0%
›SUBOffice Building10 SAR0.0%—
0.0%
›BUCKETPrivate326.95M SAR12.8%—
12.8%
›CLASSPrivate RE - Global326.95M SAR100.0%—
100.0%
›TYPEBusiness5168.59M SAR44.4%+8887.0%
44.4%
›BUCKETInvestment5168.59M SAR100.0%+8887.0%
100.0%
›CLASSInvestment Fund3148.59M SAR88.1%+7820.8%
88.1%
›SUBHedge Fund1142.50M SAR95.9%+7496.3%
95.9%
›SUBPrivate Equity Fund16.09M SAR4.1%—
4.1%
›SUBCo-Investment Fund10 SAR0.0%—
0.0%
›CLASSLegacy220.00M SAR11.9%—
11.9%
›SUBIndustrial & Manufacturing220.00M SAR100.0%—
100.0%